Enter your keyword

5 KESHILLA SI TE ORGANIZONI KOHEN NE SHTEPI!

5 KESHILLA SI TE ORGANIZONI KOHEN NE SHTEPI!

5 KESHILLA SI TE ORGANIZONI KOHEN NE SHTEPI!

Ndodh shpesh qe enderroni te kemi disa dite pushim dhe te qendrojme ne shtepi. Por kur enderra juaj behet realitet ditet e para i shijoni dhe keto dite ju duken si ne parajse. Të gjithë muskujt tuaj mund të fillojnë të çlodhen, ju flini, shijoni një mëngjes të vonë dhe sigurisht, shikoni shfaqjet tuaja të preferuara televizive. Duke kaluar koha do ta gjeni veten duke ecur vetem midis frigoriferit dhe shtratit, dhe muret fillojnë të ndjehen pak më afër sesa ishin më parë. Ju keni filluar të ndjeheni të mërzitur. Kjo i ndodh te gjithve, pikerisht per kete arsye ne po ju japim disa sygjerime si te kaloni disa dite ne shtepi pa kuptuar sesi kalojne ditet.

1- Luani një lojë me familjen.
Fikni TV dhe sfidoni familjen në një lojë. Kjo do ta heq mendjen nga mërzia dhe të ndihet mirë dhe i motivuar per nje loje te dyte.

2- Këndoni vetem ne dhome.
Kendoni disa këngë te femijeris tuaj duke e rikthyer në fëmijëri. Kjo do ju beje te harroni se ku ndodhei sepse do jeni duke shijuar kujtimet e femijeris.

3- Pastroni shtëpinë tuaj.
Kur mërzitemi, shpesh ndjehemi të pafuqishëm. Por trajtimi edhe i detyrës më të thjeshtë, si larja bërja e pjatave, mund të forcojë gjendjen tuaj shpirtërore menjëherë. Filloni me këto këshilla të lehta pastrimi ose provoni një orar të plotë për të pastruar çdo pjese të shtëpisë.

4- Mësoni një gjuhë të re.
Mesimi i nje gjuhe te re do tju perfshij ne motiv dhe ambicie per te shfrytezuar kohen e lire ne maksimum.

 

5- Beni ushtrime fizike ne shtepi.
Ushtrimet fizike jane menyrat me te mira vete motivuese per te shkaktuar entuziazem dhe per te cliruar energjine e akumukuar.

No Comments

Post a Comment

Your email address will not be published.

AlbanianEnglish
error: Content is protected !!